1.FC Žamberk | Kvalifikační turnaj Ondrášovka Cup U8 – Pardubice 5.10.2020
2855
single,single-post,postid-2855,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

05 Říj Kvalifikační turnaj Ondrášovka Cup U8 – Pardubice 5.10.2020

Věkovou kategorii U8 (děti ročníku 2013) čekal vrchol podzimní části sezóny v podobě kvalifikačního turnaje „Ondrášovky“. Na tomto turnaji jsme se utkali mj s týmy FK Mladá Boleslav, FK Pardubice, FC Hradec Králové nebo MFK Chrudim. Musím konstatovat za celý tým trenérů, že jsme v koutku duše věřili v lepší výsledky. Kluky známe od jejich začátků s fotbalem a už mnohokrát nám ukázali, co vše už ve svém věku s míčem dokáží. Bohužel se ale letošní ročník tohoto turnaje pro ně stal snad zakletým, protože už první kvalifikace v Chocni je nezastihla v nejlepším rozpoložení . Tehdy to ještě vzhledem k síle ostatních soupeřů na postup stačilo. Na dnešním turnaji už byla trestána každá chyba a nedůslednost. Především se projevilo, jak strašně důležité je začít s napadáním soupeře už na naší útočné polovině. Toho však v poslední době díky „útlumu“ našich útočníků nejsme schopni a musíme se tomu intenzivně věnovat. K této nedůslednosti se dnes částečně přidali i obránci, když několikrát předložili soupeři míč nepovedenou přihrávkou před vlastní bránu, za což jsme byli vždy okamžitě potrestáni. Nešvarem je i chování dětí při vystřídání. Ušetřenou energii ze hřiště někteří kluci využívají k pošťuchování spoluhráčů, různým gymnastickým cvikům apod. Pochvalu si kluci zaslouží za obrat v utkání se Starým Hradištěm, když jsme ještě pět minut před koncem zápasu prohrávali 3:1 a výsledek otočili v náš prospěch v poslední minutě. Za dnešní turnaj chci pochválit Matěje Hrdinu, který v posledních zápasech zaznamenává největší nárust herní výkonosti. Za zmínku stojí i akce Filipa Brdíčka, když v posledním zápase doslova vymotal tři hráče FC Hradec Králové a celou akci zakončil povedeným gólem. Gratulaci posíláme do Chocně, kluci si dnes svými výsledky s největší pravděpodobností zajistili třetím místem postup na finálový turnaj!