1.FC Žamberk | Automatická závlaha tréninkového hřiště
3065
single,single-post,postid-3065,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

01 Čec Automatická závlaha tréninkového hřiště

My všichni, kteří máme ještě v nohách zadřenou škváru z tréninkového hřiště, musíme závidět dnešním hráčům našeho klubu. Tréninkové hřiště se změnilo k nepoznání a postupné investování finančních prostředků jak ze strany města, tak našeho klubu, udělalo z této plochy rovnocenného  partnera hlavnímu hřišti. Hráči už nemusí nadávat, když je počasí nebo správce nepustí na hlavní plochu a zároveň už máme dostatečný prostor pro množství dětí, které máme najednou na sportovišti, čímž se určitě v našem městě řadíme na nejvyšší stupínek.
Voda, sekání a hnojení jsou nejdůležitější potřeby kvalitního trávníku. Právě závlaha hřiště byl problém, její časová náročnost i fyzická námaha (70 m hadice naplněná vodou) bránila pravidelnému přísunu vody v ten správný čas, kdy to trávník potřeboval. To byl hlavní důvod, proč se náš klub rozhodl investovat vlastní prostředky do tohoto projektu. Finanční rozpočet na realizaci automatické závlahy včetně technického zázemí na ovládací jednotku přesahoval 300 000 Kč, proto byla spoluúčast jiného subjektu pro klub nutností.
Touto cestou bychom rádi poděkovali Pardubickému kraji, který na realizaci projektu cestou dotačního programu „Podpora výstavby, rekonstrukcí a oprav sportovních zařízení, pořízení investičního movitého majetku sportovních zařízení a organizací“ přispěl částkou 180 000 Kč.
Samotná realizace firmou Petr Machač byla otázkou 3 dní a do týdne už travnatou plochu opět obsadili hráči a hráčky našeho klubu.
Za klub věříme, že vložené prostředky jsou dobře investované a členové našeho klubu toto zlepšení pocítí na kvalitě tréninkové plochy.

Řez ano  Práce  Práce 2  Pokládka hadic  Postřik funkční 2  3

550