1.FC Žamberk | Výhra v generálce proti Letohradu
4531
single,single-post,postid-4531,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

28 Bře Výhra v generálce proti Letohradu

1. FC ŽAMBERK – FK LETOHRAD B 1:0 (1:0)

21 min. Lukáš Franke

Výhra v posledním přípravném zápase proti rezervě Letohradu, hrající stejnou soutěž. Utkání se odehrálo za téměř ideálních podmínek na skvěle připraveném domácím trávníku. V zápase jsme sice zvítězili nejtěsnějším brankovým rozdílem, ale zápasu si by možná více slušela remíza. Hosté si v zápase vytvořili několik šancí, ale buď selhali v koncovce, nebo je vychytal brankář David Vítek.

Úvodní šanci zápasu jsme si vytvořili v 9 min, kdy jsme po úspěšném napadání získali míč a po centru Jírů se neúspěšně snažil prosadit na zadní tyči Kuba Stejskal. V 16 min přišla první šance hostů, parádní střelu ale skvěle vyrazil náš brankář. V 21 min přišel jediný gólový moment zápasu, štiplavou střelu domácího Tomáše Kotyzy brankář vyrazil jen před sebe, kde se svým důrazem prosadil Lukáš Franke – 1:0. Další šanci zápasu měl na hlavě opět Lukáš Franke po centru Tomáše Kotyzy, branku ale těsně minul. Následně přišly šance Letohradu, nejdříve v 37 min. vyrazil David Vítek střelu hostujícího hráče na roh. Poté po nezdařilém ofsajd systému náš brankář zlikvidoval sólový únik a nakonec v 44 min po chybě Dana Janaty i tuto šanci. Tečku za prvním poločasem napsal nejlepší hráč zápasu Lukáš Franke, ale jeho povedená střela se mezi tyče nevešla.

V druhém poločase byli aktivnější hosté z Letohradu, ale první vážnější šanci jsme měli my. To v 48 min nacentroval ze standardní situace precizně kapitán Jírů na hlavu Lukáše Frankeho, jeho hlavička ale skončila těsně mimo. V 53 min jsme po úspěšném presinku měli další velkou šanci, ale Kuba Huška z malého vápna zaváhal. Hned o dvě minuty měl šanci hlavou Filip Bartoš, ale jeho šance hlavou po centru Jírů gól nepřinesla. Ve zbytku zápasu si vytvořili šance především hosté, ale buď zklamali v koncovce, nebo je vychytal domácí brankář.

Na závěr přípravy jsme si tak připsali cenné vítězství a povzbuzení do prvního jarního mistrovského zápasu v Ústí nad Orlicí (neděle 3.4. v 15:30).

David Vítek – Tomáš Kotyza, Kuba Rudolecký, Daniel Janata (65.Petr Chládek), Jirka Trejtnar – Jaroslav Jírů, Lukáš Franke, Kuba Stejskal (65. Pavel Huška), Pavel Huška (46. Filip Bartoš), Kuba Huška – Petr Chládek (46. Kuba Molnár)

165