1.FC Žamberk | Zbytečná prohra na úvod jarní sezóny v Ústí nad Orlicí
4713
single,single-post,postid-4713,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

03 Dub Zbytečná prohra na úvod jarní sezóny v Ústí nad Orlicí

ÚSTÍ NAD ORLICÍ B – 1. FC ŽAMBERK 2:0 (2:0)

Prohra na úvod jarní sezóny na hřišti rezervy Ústí nad Orlicí. Zápas opět ovlivnily naše individuální chyby, který jsme se dopouštěli již v přípravných zápasech a tak i přes bojovný výkon ve druhém poločase odjíždíme domů s prázdnou. Navíc se nám již ve 14 min zranil Filip Bartoš, který odstoupil se zraněným kolenem a věřme, že to to nebude nic vážného a Filip se rychle vrátí na fotbalový trávník. Jediným pozitivem je tak premiéra odchovance Kuby Kudlačíka, který debutoval ve svých 15 letech a korunoval tím svůj pracovitý přístup k fotbalu během celé zimní přípravy.

Začátek zápasu jsme jsme byli aktivní a vytvořili si i první šanci, kdy po rohu Jírů hlavičkoval vedle Kotyza. Poté se hra odehrával ve středu hřiště bez náznaků šancí na obou stranách. Až přišla osudná 20 min., Dan Janata v tísni odehrál balón na Davida Vítka a jeho nešťastný odkop našel přesně domácího útočníka – 1:0. Tenhle moment nás bohužel úplně paralyzoval na nejbližší minuty a naše hra spadla do hlubokého podprůměru. Vrcholem našeho zmaru byla 44 min, kdy se míč smolně odrazil od Dana Janaty k domácímu útočníku a ten míč s přehledem uklidil k tyči – 2:0.

Do druhého poločasu jsme udělali změny v sestavě, přeskupili sestavu se snahou zvrátit vývoj zápasu. Blízko snížení jsme byli v 60 min, ale obrovská skrumáž před brankou domácích skončila spíše šarvátkou hráčů než snížením. O sedm minut později měl na kopačce vyloženou šanci Kuba Huška po rohovém kopu kapitána Jírů, ale z malého vápna vysoko přestřelil.V závěru už jsme hráli na riziko a s třemi útočníky, ale vyloženou šanci jsme si již nevytvořili. Naopak domácí měli v závěru dvě vyložené příležitosti, ale obě vyřešil David Vítek.

Nám nezbývá než pogratulovat domácím k vítězství, poučit se z chyb a koncentrovat se na nejbližší zápas proti favoritu soutěže Lázní Bohdaneč příští sobotu 9.4. v 15:30 hod na našem domácím hřišti.

David Vítek – Tomáš Kotyza (77. Kuba Kudlačík), Kuba Rudolecký, Dan Janata (46. Kuba Molnár), Jirka Trejtnar – Jaroslav Jírů (K), Lukáš Franke, Kuba Stejskal (84. Petr Chládek), Pavel Huška, Filip Bartoš (14. Kuba Huška) – Ondra Lang

Žluté karty : Lukáš Franke, Tomáš Kotyza

Statistiky : Střely na branku 3:3, Střely mimo branku 8:6, Rohy 6:3, Fauly : 12:12

174