1.FC Žamberk | DOROST – BOJOVNÁ PROHRA V LIBCHAVÁCH
5017
single,single-post,postid-5017,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

10 Dub DOROST – BOJOVNÁ PROHRA V LIBCHAVÁCH

Libchavy : Žamberk 4:2 (2:1)

Ani třetí zápas jarní části sezóny jsme nedokázali vybojovat tři body. Musíme však uznat sílu soupeře a uznat, že si dnes vítězství zasloužili o kousek více.

Do zápasu jsme šli v mírně oslabené sestavě, když nám z důvodu karetního trestu chyběla brankářská jednička. Musíme ale uznat, že naše náhrada Dominik Gottwald zastoupil Jirku se ctí a s pozicí brankáře se rval velice statečně. Na začátku prvního poločasu si Kuba Kudlačík navedl míč a krásnou střelou překvapil brankáře, čímž otevřel skóre. Poté to byl spíše takový nervózní a zbrklý fotbal z obou stran, který vyústil ve standardní situaci domácích, a ta po krásné střele skončila gólem a stav byl vyrovnán. Další průběh se přeléval spíše na stranu domácích, kteří předváděli velice pěkný a kombinační fotbal, který jejich nejlepší střelec korunoval ve 26. minutě gólem zpoza vápna. Zbytek prvního poločasu se nesl v duchu spíše takového dobývání se kombinačním fotbalem do našeho vápna, což se domácím do konce poločasu nepovedlo. Zatímco my jsme spoléhali spíše na protiútoky, které po trpělivém bránění přišly, ale ani Ruda Toman, ani Martin Tinka po úniku nepřekonali brankáře domácích, a tak se šlo do kabin za stavu 2:1.

Druhý poločas začal docela aprílově, a to neskutečnou průtrží mračen, která zasypala hřiště kroupami, a tak musel být zápas na chvíli přerušen. To se projevilo i na trávníku a druhý poločas byl více boj než reklama na fotbal. Tato situace nám vyloženě neprospěla, nakonec jsme během šesti minut inkasovali dvě branky. Musíme velice ocenit, že kluci i za takového stavu stále nic nevzdávali a po přeskupení sestavy se nám podařilo po důrazném napadání Martina Tinky snížit skóre na 4:2. Bojovnost a zápal kluků držel naději na další snížení výsledku. Bohužel ale ke konci utkání se po nešťastném souboji zranil náš kmenový hráč obrany Kuba Kubíček, který musel odjet do nemocnice a vypadá to, že nám bude minimálně dva měsíce chybět. Zbytek zápasu se už dohrával v pozvolnějším tempu, ale i tak jsme se do poslední minuty snažili s výsledkem něco udělat.

Bohužel dnešní výkon na body nestačil. S respektem musíme uznat sílu soupeře, poučit se z chyb a připravit se na další zápas, který nás čeká za 14 dní s druhým týmem tabulky. #zažamberk

Dominik Gottwald – Matouš Nýdl, Ondřej Veselý, Lukáš Jedlička, Jakub Kubíček (75. Jaroslav Masopust) – Vojtěch Cvik, Rudolf Toman, Jakub Kudlačík, Josef Jaroš – Martin Tinka, Kryštof Hájek (60. Martin Václavek)

Trenér: Cvik Mikuláš

253