1.FC Žamberk | Velké zklamání a prohra s Poličkou
5034
single,single-post,postid-5034,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

18 Dub Velké zklamání a prohra s Poličkou

1. FC ŽAMBERK – SK POLIČKA 0:1 (0:1)

32. Bárta

Velké zklamání z výsledku a především z předvedeného výkonu ve velmi důležitém zápase o záchranu v soutěži. Hlavním viníkem prohry je náš doslova katastrofální výkon v prvním poločase, kde místo abychom aktivní hrou a pohybem, navíc s větrem v zádech, nutili soupeře k chybám, tak naopak mdlým výkonem bez pohybu a odvahy na soupeřovi polovině, umožnili soupeři jít do vedení, které nakonec dotáhl do zdárného konce. Zápas rozhodně neměl parametry této soutěže a diváci museli domů odcházet notně rozladěni.

První poločas zápasu byl oboustranně opatrný, prakticky bez jediné šance a střely na branku za celý první poločas. Za zmínku tak stojí rozhodující moment zápasu v 32 min., kdy jsme po zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště nabídli hostům “volný průchod” středem hřiště a hostující Bárta překonal brankáře Vítka – 0:1.

Šance na zvrat přišla v úvodu druhého poločasu, kdy jsme soupeře přitlačili do jejich šestnáctky. Jedinečnou příležitost vyrovnat skóre měl v 51 min. Mikuláš Cvik po přihrávce Lukáše Frankeho, ale vyloženou šanci neproměnil. Poté se hra kouskovala a hosté pozorně bránili. Do konce zápasu jsme měli míč více na kopačkách, ale šance si vytvářeli velmi upracovaně a spíše z náhodně odražených míčů. Za zmínku tak stojí střely Lukáše Frankeho, Míši Pavelky a závěrečný závar v šestnástce, který hosté přežili bez úhony a vezou si domů cenné vítězství.

Nám nezbývá než na tento zápas co nejdříve zapomenout a připravit se na derby v Králíkách. Možná to zní jako klišé, ale bez maximální týmové obětavosti, bojovnosti a 100% koncentrace po celý zápas se v této soutěži prostě nemůžeme prezentovat. Týmu rozhodně věříme, ale je nejvyšší čas abychom i výsledkově zapnuli na co nejvyšší otáčky…

David Vítek – Tomáš Kotyza (82. Dan Janata), Kuba Rudolecký, Kuba Molnár, Jirka Trejtnar (86. Vojta Cvik) – Jarec Jírů, Lukáš Franke, Kuba Stejskal, Pavel Huška (46.Filip Bartoš), Mikuláš Cvik (75. Míša Pavelka) – Ondra Lang (82. Kuba Kudlačík)

Střely na branku 2:1, Střely mimo 6:3
Rohy : 6:4, Ofsajdy 1:1

311