1.FC Žamberk | DOROST – TŘETÍ PROHRA V ŘADĚ S DRUHÝM TÝMEM TABULKY
5057
single,single-post,postid-5057,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

24 Dub DOROST – TŘETÍ PROHRA V ŘADĚ S DRUHÝM TÝMEM TABULKY

Žamberk : Orel 0:2 (0:1)

Branky: Červinka, Flídr

Čtvrtý zápas jarní části sezóny a tři body jsou pro nás stále velkou neznámou. Dnešní zápas nenabídl pro diváky žádnou parádní podívanou, ale spíše tuhý boj o jakoukoliv šanci.

Před zápasem jsme si byli vědomi velké síly našeho soupeře, především v ofenzivní činnosti. Největší hrozbou byl bezpochyby útočník Dominik Flídr, který nastřílel během této sezóny už 33 gólů. Do tohoto zápasu jsme šli s mírně obměněnou sestavou i formací, která byla více defenzivní a zaměřena především v obranné části na eliminaci již zmiňovaného útočníka hostujících. První poločas začal velice opatrně z obou stran, v prvních momentech jsme začali s příliš velkým respektem k soupeři a bylo to znát. Ve 12. minutě rozhodčí písknul velice přísnou penaltu pro hostující tým, která podle mého názoru byla velice diskutabilní. Červinka si postavil míč na pokutový kop a bohužel jsme obdrželi gól i přesto, že si náš brankář Jirka Bartoš na míč sáhnul. Zbytek prvního poločasu už hra nenabídla žádné vážné ohrožení branky, a především z naší strany byl výkon v obranné fázi velice kvalitní.

Do druhého poločasu jsme mírně přeskupili řady, abychom posílili především útočnou fázi hry. Hra se ve druhém poločase nesla v dost podobném duchu jako v tom prvním, kdy jsme podle mého názoru pečlivě bránili a hostující tým k ničemu nepustili. Po pár minutách druhého poločasu musel střídat zraněný Dominik Gottwald, kterého zastoupil opravdu skvělým výkonem Matouš Nýdl, který se jako starší žák v dorostu teprve rozkoukává. Poté jsme měli daleko více odvahy směrem dopředu, kdy se o úniky snažil především náš útočník Martin Tinka. V 60. minutě jsme nešťastným zákrokem darovali hostujícím druhou penaltu, kterou ale hostující hráč poslal pouze do břevna. Tento moment nás nabudil a snažili jsme se být aktivní, což začínalo především od skvěle hrajícího Kuby Kudlačíka, který v dnešním zápase zastával roli defenzivně středního záložníka. Po několikátém náběhu Martina Tinky jsme po nevybíravém zákroku hostujícího brankáře dostali možnost zahrávat pokutový kop. Míč si vzal již zmiňovaný Kuba Kudlačík, který na sebe nechal zapůsobit sílu momentu a branku bohužel přestřelil. V tento moment zbývalo do konce hry necelých 15 minut, a tak jsme přeskupili rozestavení na tři obránce a otevřeli hru. Toho ale hostí dokázali využít a v 79. minutě ukázal sílu již zmínění útočník hostujících Flídr, který dostal trochu prostoru a hned nás potrestal na skóre 2:0. V tento moment už nebyla síla na obrat, a tak se zbytek hry spíše dohrával v poklidném tempu.

Dnešní výkon nám bohužel ukázal realitu a to deku, která na týmu leží. Jsem ale naprosto přesvědčen, že tuto šňůru brzy protrhneme, a především si vrátíme sebevědomí. I přes tuto šňůru klukům věřím a jsem velice hrdý na jejich dnešní výkon. Jestli to pro příští zápas podpoříme kvalitním tréninkem, tak si první tři body rozhodně přivezeme. #zažamberk

Jiří Bartoš – Domink Gottwald (50. Matouš Nýdl), Lukáš Jedlička, Ondřej Veselý, Vojtěch Cvik – Jakub Kudlačík, Ruda Toman, Martin Tinka (80. Jára Masopust), Josef Jaroš, Robin Kos – Matěj Dušek (56. Martin Václavek)

Trenér: Mikuláš Cvik

271