1.FC Žamberk | DOROST – ZBYTEČNÁ PROHRA V ZAJEČICÍCH
single,single-post,postid-5100,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

02 Kvě DOROST – ZBYTEČNÁ PROHRA V ZAJEČICÍCH

Chrast/Zaječice : Žamberk 3:2 (3:1)

Branky: Pavelka, Dvořáček 2x – Tinka, Toman

Bohužel ani pátý zápas jarní části sezóny jsme nedokázali proměnit ve tři body. V dnešním zápase rozhodla efektivita domácích v zakončení.

Do zápasu jsme nastoupili s velice chladným nasazením, jako bychom nechtěli vůbec vyhrát. V tomto duchu se nesl i celý první poločas. Po nervózním začátku se po hezké akci dostal k zakončení Robin Kos, ale brankář hostujících předvedl výborný zákrok. Poté se domácí zvedli, a především pomocí dlouhých nákopů se jim podařilo dostat do dvou vyložených šancí. Především naše pravá strana hřiště vůbec nedokázala na tyto náběhy reagovat, a tak jsme v 16. minutě prohrávali po dvou totožných gólech už 2:0. V dalším vývoji jsme převzali kontrolu nad míčem a dostávali se do šancí. První velkou šanci v 18. minutě spálil Martin Tinka. Ve 32. minutě si to ale nahradil a po sólu ve vápně prostřelil brankáře a dal nám naději na otočení zápasu. Místo toho, abychom nadále hráli trpělivě, tak jsme si během chvíle nechali dát gól na 3:1, který opět nedokázala naše obrana v náběhu zachytit. Zbytek poločasu se už spíše jen dohrával.

Ve druhém poločase jsme začali s větší chutí zápas ještě zvrátit. Během prvních minut jsme dokázali vytvořit pár velice slibných šancí, které jsme ale bohužel nedokázali proměnit. Zbytek druhého poločasu jsme měli míč daleko více pod kontrolou, ale krom jedné šance Robina Kose, jsme se už do ničeho nedostali. Ve druhém poločase bylo znát, že někteří hráči ztrácejí dech a energii a hra byla z naší strany velice statická. Největší chuť hrát měl Pepa Jaroš, který byl v tomto zápase velice aktivní a hru hostujícím nejvíce znepříjemňoval. Bohužel byla u nás znát velice malá účast některých hráčů na trénincích. V 90. minutě jsme se dostali ke standardní situaci na rohu vápna. Míč si velice dobře postavil hrající Ruda Toman a stříleným centrem prostřelil brankáře, snížil tak stav alespoň na rozdíl jednoho gólu. Nic víc se ale v zápasu už nestihlo, a tak jsme šli do kabin opět s hlavou sklopenou.

Dnešní výkon byl spíše takový vlažný, jako bychom opravdu nechtěli vyhrát. Chybělo nám větší nasazení a chuť po vítězství. To se odráželo i na samotné hře, ve které jsme pořádně nevyhráli jediný souboj. Pokud budeme příští týden chtít konečně urvat tři body, tak na hřišti budeme muset nechat opravdu vše. V momentální náladě to bohužel jinak nepůjde. #zažamberk

Jirka Bartoš – Vojta Cvik, Lukáš Jedlička, Ondra Veselý, Roman Martinek (75. Kryštof Hájek) – Matěj Dušek (59. Martin Václavek), Kuba Kudlačík, Ruda Toman, Pepa Jaroš, Robin Kos (88. Honza Bureš) – Martin Tinka

Trenér: Mikuláš Cvik