1.FC Žamberk | Bambiny – 31.4.2022 Ústí nad Orlicí
5105
single,single-post,postid-5105,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

03 Kvě Bambiny – 31.4.2022 Ústí nad Orlicí

V sobotu 31.4. čekal náš tým nejmenších fotbalistů druhý venkovní turnaj, tentokrát v Ústí nad Orlicí.

Našimi soupeři byly týmy Ústí nad Orlicí a Libchav. Zároveň to bylo poprvé, kdy jsme nasadili do hry dva týmy.
Těsně před turnajem nám z důvodu nemoci odpadli Mikuláš Diblík a Tobias Táborský. Delší dobu navíc také nemůžeme počítat s Alešem Hájkem, který se zotavuje po komplikovaném úrazu. Do hry jsme tedy museli nasadit i ty nejmenší děti. Pro některé z nich to byl první větší turnaj, což na výkonech samozřejmě bylo znát, ale nelze jim upřít na hřišti snaha a je dobře, že máme z čeho vybírat. V brance jsme navíc zkoušeli většinu dětí vůbec poprvé, což se i projevilo na počtu inkasovaných gólů.
Nakonec turnaj oba naše týmy odehrály na poměrně vysoké úrovni. Padalo hodně branek, takže každý zápas byl zajímavý i pro přítomné rodiče.
Musíme ocenit nasazení a vytrvalost starších dětí, které odehráli podstatnou porci minut. Zejména z „B“ týmu je nutné vyzdvihnout Vojtu Pelikovského, Šimona Frankeho a Adama Abdeena. Byla na nich znát narůstající únava, ale ze hřiště se přesto nikomu nechtělo a „vyždímali“ se až do konce. „A“ tým naopak střelecky výrazně táhla naše 2 děvčata – Natálka s Anežkou. Kluci budou mít co dělat, aby se jim vyrovnali :-).
„A“ tým obsadil na turnaji po zcela vyrovnaných zápasech s Ústím nad Orlicí a Libchavami druhé místo, „B“ tým skončil po bojovných výkonech na místě čtvrtém.
Zajímavostí je, že o našeho nejlepšího střelce se na turnaji shodně se 6 brankami podělili hned 4 hráči – Anežka Franková, Natálka Blechová, Šimon Franke a Vojta Pelikovský.
Výsledky „A“ tým:
Sestava: Natálka Blechová, Anežka Franková, Matyáš Jäger, David Pelikovský, Vašek Leksa, Vaneska Dostálková, Ryan Scott
Žamberk „A“ vs Ústí nad Orlicí 4:6, branky: Anežka Franková 3x, Vašek Leksa
Žamberk „A“ vs Libchavy 8:7, branky: Natálka Blechová 4x, Anežka Franková 2x, Matyáš Jäger 2x
Žamberk „A“ vs Žamberk „B“ 10:2, branky: David Pelikovský 4x, Natálka Blechová 2x, Vašek Leksa 2x, Anežka Franková, Matyáš Jäger
Výsledky „B“ tým:
Sestava: Vojta Pelikovský, Adam Abdeen, Šimon Franke, Elenka Kailová, Eda Kaplan, Jiří Keprta, Bertík Mencák
Žamberk „B“ vs Libchavy 6:12, branky: Šimon Franke 3x, Vojta Pelikovský 2x, Adam Abdeen
Žamberk „B“ vs Ústí nad Orlicí 5:9, branky: Vojta Pelikovský 3x, Šimon Franke 2x
Žamberk „B vs Žamberk „A“ 2:10, branky Šimon Franke, Vojta Pelikovský
92