1.FC Žamberk | DOROST – DOMÁCÍ PROHRA S TŘEMOŠNICÍ
single,single-post,postid-5128,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

08 Kvě DOROST – DOMÁCÍ PROHRA S TŘEMOŠNICÍ

Žamberk : Třemošnice 0:2 (0:1)

Branky: Tlapák, Oswald

Výkon, který se dnes určitě řadil k těm slabším. Do dnešního zápasu jsme šli ve velice oslabené sestavě, protože jsme seskládali pouze základní jedenáctku. To bylo pro náš výkon bohužel klíčové.

Do zápasu jsme vstoupili s tím, že se chceme soustředit především na defenzivu. Z čeho jsme se především měli poučit, byl výkon z předešlého utkání, který byl hlavně vlažný a bez zápalu. Musím říct, se nám to bohužel splnit nepodařilo. Zápas jsme začali docela chladně a absolutně bez nápadu. Do 20. minuty to bylo spíš takové oťukávání a my jsme se dopředu dostávali spíše sporadicky, natož abychom měli nějakou vážnější příležitost. Od 25. minuty začal kolotoč hostí a začali jsme si koledovat. Nejprve hostující trefili břevno a poté z následujícího rohu tyč. Další šance musel hasit brankář Jirka Bartoš, který si poradil s jedním nájezdem hostujících a střelou z trestného kopu. Bohužel ve 43. minutě po nevyhraném souboji se hostující tým po střele Tlapáka ujal vedení 0:1.

Druhý poločas byl o něco lepší. Chtěli jsme víc hrát, a to především Kuba Kudlačík a Vojta Cvik, kteří se z pozic obránců snažili hru tvořit a něco vymyslet. Bohužel jsme na toto doplatili ve 49. minutě a po laciné ztrátě nás překonal svou střelou Oswald, skóre tak bylo 0:2. Poté jsme se po mírném přeskupení našich hráčů dostávali do mírného tlaku, který ale hostující tým výborně bránil. Byli jsme trochu bezradní co se týče dostávání se do koncovky. S tím jsme se ale dokázali vypořádat a byli jsme nepříjemní především střelbou z dálky. V 58. minutě se napřáhl Kuba Kudlačík, jehož střela šla od břevna na čáru, ale bohužel ven z branky. V 70. minutě Ruda Toman ukázal, že zahrávání standardních situací mu vyhovuje. Po jeho střele brankář vyrážel opět do břevna. V 75. minutě jsme si vytvořili poslední vážnější situaci, kdy Kuba Kudlačík z vápna prozkoušel hostujícího brankáře, ale ten jeho přesnou střelu skvěle chytil. Zbytek zápasu už se dohrával spíše v takovém bezzubém duchu. Po závěrečném hvizdu si hráči něco emotivně vysvětlovali a Martin Tinka si vykoledoval naprosto zbytečnou žlutou kartu.

Prohry se nás stále drží, a především psychické síly se nabírají hodně těžko. Věřím, že i přes nějaké absence se to příští týden pokusíme zlomit. To bohužel bez tréninku a nasazení nepůjde. #zažamberk

Jirka Bartoš – Kuba Kudlačík, Lukáš Jedlička, Ondra Veselý, Vojtěch Cvik – Robin Kos, Ruda Toman, Pepa Jaroš, Matěj Dušek – Martin Tinka, Honza Bureš

Trenér: Mikuláš Cvik