1.FC Žamberk | Krajský přebor starší přípravky – Žamberk 22.5.2022
5213
single,single-post,postid-5213,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

23 Kvě Krajský přebor starší přípravky – Žamberk 22.5.2022

Na náš stadion tento víkend přijely týmy Svitav, Pardubic a Chrudimi. Tyto týmy mají jedno společné, jedná se sportovní střediska mládeže.

A tým sestava: Tomáš Černoch, Denisa Menzelová, Jakub Petr, Marek Dostál, Adam Černý, Kristián Černý, Tomáš Musil, Adam Maivald

Žamberk – Svitavy  4:8 (2:1)        střelci: 2x Černý K., Dostál M., Musil T.

Začátek soustředěný a rychle jsme vedli o dva góly. Pak přišlo na řadu zahazování jasných šancí a do druhého poločasu jsme šli s hubeným náskokem. Druhý poločas, to byl bohužel z naší strany jiný šálek kávy a soupeř si zaslouženě došel pro vítězství.

Žamberk – Pardubice  6:5 (4:4)        střelci: 2x Černý K., 2x Dostál M., Černý A., Maivald A.

Nejfotbalovější dnešní soupeř, nastoupil s dětmi ročníku 2012. K překvapení nás všech jsme se soupeřem drželi krok a kde jsme v dovednostech zaostávali, nahradili jsme to zápalem. Nakonec jsme se mohli radovat z nečekané výhry, přesto musíme soupeře pochválit za ukázku fotbalových dovedností v tomto věku.

Žamberk – Chrudim   4:11 (1:7)        střelci: 2x Musil T., Petr J., Maivald A.

Tento zápas se nám nepovedl a trenéři můžou opět přemýšlet proč dokážeme podávat tak rozdílné výkony. Poděkovat můžeme v brance Tomášovi, že nás zachránil od daleko horšího výsledku.

 

B tým sestava: Daniel Kaška, Jakub Fousek, Filip Chládek, Jáchym Bartoš, David Kmeť, Matouš Kalášek, Jakub Gažák, Matouš Šrefl, Ivan Nehria

Žamberk – Svitavy  1:10        střelci: Kalášek Matouš

Žamberk – Pardubice  0:14

Žamberk – Chrudim  2:13        střelci: 2x Jakub Gažák

 

Tento turnaj byl pro kluky těžký, soupeř kvalitní a náš tým byl oslabený o některé tradiční opory, které šli pomoc do A týmu a některé omluvenky. Tým doplnili tři kluci z mladší přípravky a snažili se bojovat ve starší kategorii. V jednotlivých zápasech byl vidět rozdíl v nasazení i ve fotbalových dovednostech, přesto není důvod věšet hlavu, i tato konfrontace s lepším soupeřem je potřeba pro další rozvoj. Kubovi Gažákovi gratulujeme v prvním gólům ve starší přípravce.

259