1.FC Žamberk | KRAJSKÝ PŘEBOR STARŠÍ PŘÍPRAVKY – Vysoké Mýto 29.5.2022
5249
single,single-post,postid-5249,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

30 Kvě KRAJSKÝ PŘEBOR STARŠÍ PŘÍPRAVKY – Vysoké Mýto 29.5.2022

V neděli  29. 5. 2022 jsme zavítali na hezký stadion ve Vysokém Mýtě, kde  jsme sehráli další dva mistrovské zápasy s domácím týmem a Lanškrounem. Jednotlivé zápasy bílého týmu byly jako „noc a den“.

 

Žamberk bílá

Sestava „bílého“ týmu: Černoch Tomáš, Denisa Menzlová, Marek Dostál, Jakub Fousek, Matouš Kalášek, Kristián Černý, Adam Maivald (první zápas), Adam Černý, Dan Kaška (druhý zápas).

Žamberk vs Lanškroun  11:1 (poločas 6:0)

První zápas jsme nastoupili proti značně oslabenému týmu Lanškrouna, kterému chybělo hned 7 hráčů, kteří hráli za mladší žáky. Zápas se nehrál v moc vysokém tempu a byl celou dobu v naší režii. Opět se projevila naše „bolavá pata“ v podobě neproměňování vyložených šancí. Jsem rád, že byla konečně i vidět nějaká kombinační hra a náš tým si sám dokázal, že když chce, tak to umí. Líbila se mi bojovnost a nasazení, kterou jsme ale nedokázali udržet po celou dobu zápasu.

 střelci: 5x Matouš Kalášek, 2x Adam Maivald, 2x Adam Černý, Kristián Černý a Denisa Menzelová.

Žamberk vs Vysoké Mýto  1:11 (poločas 0:7)

Před zápasem jsme si řekli, že tempo prvního zápasu určitě nemůže stačit na domácí tým. Náš vstup byl do zápasu opět vlažný a po prvních dvou inkasovaných branek velmi pasivní. Začali jsme na chvíli hrát až na konci druhého poločasu, ale tížený gól nám to nepřineslo. Z kraje prvního poločasu jsme opět začali pasivitou a obdrželi další dvě branky. V zápase se bohužel zranila Denča, s kterou jsme nemohli dále počítat. V průběhu druhého poločasu jsme začali více bojovat a začali přibývat šance. Bohužel jsme opět vyhořeli v produktivitě a čtyři nastřelené horní tyče byli toho důkazem. Jediný gól zápasu jsme dokázali proměnit ze standartní situace. Musíme sportovně uznat, že soupeř byl bojovnější s větším hladem po gólech.

 střelci: Marek Dostál

 Závěrem bych chtěl poukázat na rozdílnost zápasů. Když srovnám první zapas, rozdíl mezi týmy byl značný a skóre 11:1 v náš prospěch. V druhém zápase rozdíl mezi týmy nebyl velký a přesto jsme podlehli 1:11. Myslím, že je třeba se zamyslet nad přístupem jednotlivých hráčů a do budoucna na tom zapracovat. Hlavně bojovat i když to vypadá, že zápas je ztracen, třeba jako naše hokejová reprezentace v utkání o bronz. Pevně věřím, že příští týden, na závěrečném turnaji všem ukážeme, že umíme hrát pěkný a bojovný fotbal.

 

1.FC Žamberk pruhovaná 

Sestava „pruhovaného“ týmu: Jakub Vrba, Dominik Šroler, Daniel Kaška (první zápas), Adam Maivald (druhý zápas), Filip Chládek, Tomáš Musil, Filip Brdíček, Oliver Konečný, Ivan Nehria

Žamberk vs Lanškroun  14:12 (poločas 7:3)

Naše čtyři hráče doplnily „pilky“ z mladší přípravky a kluci do týmu přenesli svoji herní pohodu. V zápase jsme předvedli spoustu krásných akcí a celý zápas jsme vedli. V druhém poločase se soupeř srovnal z počátečního šoku (před 14 dny vyhráli o více jak 10 gólů) a hru vyrovnal. Začal se prosazovat středem a nám chvíli trvalo, než jsme na zareagovali. Oboustranně hezký fotbal potěšil nás i soupeře.

 střelci: 5x Filip Brdíček, 4x Oliver Konečný, 2x Ivan Nehria, Dominik Šroler, Tomáš Musil, Daniel Kaška

Žamberk vs Vysoké Mýto  3:4 (poločas 2:2)

Druhý zápas byl opakem prvního. Soupeř vědom si svoji výškové a věkové převahy hrál většinu zápasů vzduchem a zápas byl spíš nakopávaná. Tato hra nám nevyhovovala a během chvilky jsme prohrávali o dva góly. Naštěstí jsme se trochu zvedli a do poločasu srovnali. V druhé půli jsme měli čtyři 100% šance, ale zle jsme s nimi naložili a protože se soupeř jednou prosadil, mohl slavit.

 střelci: Adam Maivald, Filip Brdíček, Ivan Nehria

Opravdu celý tým musíme závěrem pochválit. Přidanou hodnotu jsme viděli u Domči Šrolera, který jasně dominoval v soubojích a s konstruktivní rozehrou byl lídr zadních řad a u Olího Konečného bylo k vidění několik parádních zakončení a řešení situací 1/1.

Za fotky děkujeme p. Kaškovi (bohužel máme pouze jeden tým)

VM1 VM2 VM3 VM4 VM5 VM6

182