1.FC Žamberk | Pohár mládeže Planeo Cup 2022/2023 kategorie U11 – 13.9.2022 Ústí nad Orlicí
6016
single,single-post,postid-6016,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

17 Zář Pohár mládeže Planeo Cup 2022/2023 kategorie U11 – 13.9.2022 Ústí nad Orlicí

Vybrané děti ročníku narození 2012 doplněné o děti ročníku 2013 se v úterý 13.9.2022 pokusily v prním předkole poháru mládeže Planeo Cup 2022/2023 o postup do druhého předkola této soutěže. Na velmi kvalitně obsazeném turnaji se naše děti rozhodně neztratily. Dovolím si tvrdit, že herně jsme se všem zúčastněným týmům vyrovnali. Góly jsme však soupeřům téměř darovali po chybách v rozehrávce od brankáře, na které musíme ještě hodně zapracovat. Po této herní situaci jsme obdrželi osm ze šestnácti branek. Trenéři nechtějí, aby hra od brankáře začínala dlouhým výkopem případně vyhozením a tak musíme být i nadále trpěliví a děti v této herní situaci podpořit. Navíc nám na tomto turnaji znesnadnilo rozehrávku i rozměrově velmi malé hřiště a kvalita ústeckého trávníku. Z turnaje si odvážíme celkové čtvrté místo znamenající vyřazení ze soutěže.

 

Kaňkou na celém turnaji pak byl poslední zápas proti TJ Svitavy. V tomto zápase jsme naše děti stáhli ze zápasu v osmnácté minutě a zápas se tak předčasně ukončil. Šest tatínků dětí ze Svitav se rozhodlo, že se postaví těsně vedle naší lavičky a svým verbálním napadáním trenérů soupeře budou motivovat své potomky k agresivní hře za hranicí pravidel. Děti v těchto letech jsou velmi vnímavé a nechtěli jsme je dále vystavovat tomuto tlaku a ukazovat jim v jakém prostředí se někdy odehrává „dospělý“ fotbal. Když se to pak děje na dětském turnaji, je to velmi zarážející! Kluci ze Svitav celý turnaj zaslouženě vyhráli za což jim patří gratulace. I v zápase s námi ukázali, že jsou velmi šikovní a určitě by si poradili i bez této „podpory“. Vedení svitavského fotbalu přejeme, aby našlo dostatek odvahy a s uvednými rodiči si o chování na dětských turnajích promluvilo.

 

Výsledky:

1.FC Žamberk vs TJ Jiskra Ústí nad Orlicí  1:1

střelci: Oliver Konečný

 

1.FC Žamberk vs FK Letohrad  1:4

střelci: Filip Brdíček

 

1.FC Žamberk vs FO Lanškroun  3:5

střelci: Jáchym Bartoš, Dominik Šroler, Oliver Konečný

 

1.FC Žamberk vs FK Česká Třebová  8:1

střelci: 3x Adam Černý, 2x Filip Brdíček, 2x Jáchym Bartoš, Oliver Konečný

 

1.FC Žamberk vs TJ Svitavy  2:5 (po osmnácti minutách)

střelci: 2x Adam Černý

171