1.FC Žamberk | Převzetí stavby – osvětleného hřiště s umělou trávou
6042
single,single-post,postid-6042,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

20 Zář Převzetí stavby – osvětleného hřiště s umělou trávou

Dne 8.9.2022 jsme o proti plánu v předstihu převzali nově vybudované sportoviště, kde náš klub 1. FC Žamberk vybudoval osvětlené hřiště s umělou trávou. Po bezmála dvou letech tím bylo ukončeno snažení o vybudování sportoviště, které bude šetřit naše travnatá hřiště v nepříznivých klimatických podmínkách a umožní sportování členům našeho klubu v zimních podmínkách. Máme radost, že v této nelehké době se nám podařilo bez větších problémů stavbu realizovat a oživit zašlé a nevyužívané sportoviště.
Investice do vybudování sportoviště přesáhla 5 milionů korun. K financování stavby byla využitá dotace ve výši  3 086 858,- Kč od Národní sportovní agentury v programu Regionální sportovní infrastruktura a dále na vybudování sportoviště přispělo město Žamberk částkou 1 500 000,- Kč.
Při realizaci stavby jsme nemysleli jenom na náš klub. Na základě domluvy s městem Žamberk nabídneme využití sportoviště bezplatně i školám pro tělocvik jejich žáků a volnou kapacitu budou moc využívat i sportovní kluby našeho města pro řízenou sportovní činnost.
Pevně věříme, že vložená energie a finanční prostředky jsou dobře investovány a všichni kdo budou sportoviště využívat si nové sportoviště užijí. Přesto naše práce se sportovištěm nekončí. Náš klub chce vytvořit prostředí co nejhezčí a proto plánujeme v měsíci říjnu 2022 výsadbu zeleně okolo nového hřiště. Byli jsme úspěšní ve vyhlášené grantové výzvě Zasaď strom za svůj klub a i díky těmto prostředkům vysázíme s našimi dětmi stromky a keře okolo sportoviště.

Foto hřiště 1 Hotovo2 Hotovo1

 

161