1.FC Žamberk | Mladší žáci Žamberk – Nemošice
6096
single,single-post,postid-6096,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

01 Říj Mladší žáci Žamberk – Nemošice

V dalším domácím zápase jsme hostili vedoucí tým krajské soutěže Nemošice. Před 14 dny jsme se společně potkali na Poháru mládeže, kde jsme zápas vyhráli, dnes se radovali hosté.

Žamberk – Nemošice 2:3 (1:1) góly: Černý Kristián, Dostál M.

I v tomto zápase se někteří hráči museli vypořádat s dvojí dávkou zápasů a měli v nohách i zápas za starší hráče. Proti vedoucímu celku tabulky jsme nastoupili bez „bázně a hany“. Hned v úvodu jsme po hezké akci šli do vedení, kdy pěknou souhru zakončil gólem Kristián Černý. I nadále jsme byli aktivní a soupeř se do šancí dostával pouze střelami z dálky. Přesto se soupeř dočkal vyrovnání po nedůrazu při odkopu, který jsme měli na kopačkách a nevystoupení proti střelci vyrovnávací branky. Branka nás nijak nevyvedla z míry a stále jsme byli nebezpečnějším týmem my. Své gólové šance nevyužili 2x Šíma F. a jednou s trestného kopu Honzík L. Byla nám i odepřená penalta za hezký průnik Matěje Krejsy, který byl od míče odstaven dost nevybíravým způsobem. Soupeř našemu brankáři 2x „vyprášil“ rukavice povedenou střelou zdálky a jednou měl hodně velkou šanci po závaru před naší brankou. Před koncem poločasu měl dvě stoprocentní šance Kristián Č., který zakončovat osamocen dvakrát přímo do brankáře. Proti kvalitnímu soupeři jsme odehráli dobrý poločas a chtěli navázat na náš výkon i druhý poločas.

Nastavenou laťku jsme bohužel neudrželi a soupeř byl ve druhém poločase fotbalovější, víc běhal a předvedl větší vůli za vítězstvím. Přesto jsme to byli my, kdo šel do vedení. Samostatnou akci přetavil v gól Mára D. Bohužel přesně od toho okamžiku jsme začali tahat za kratší konec a soupeř sílil svůj tlak. Jedinou gólovou šanci měl Matouš K., který se po pěkném uvolnění řítil sám na brankáře, ale pod strachem z dobíhajícího hráče zezadu, vystřelil z dálky bez patřičné razance. Vyrovnání se Nemošice dočkali až z nařízené penalty. O svém vítězství rozhodl soupeř devět minut před koncem, kdy jsme ve středu hřiště jenom chodili kolem hráče a jeho vydařená střela skončila až zády našeho brankaře. Na závěrečný tlak jsme nenašli fyzické ani morální síly a utkání soupeř kontroval až do závěrečného hvizdu.

Přesto musíme pochválit tým za předvedený výkon v prvním poločase a ani po prohře není důvod mít hlavu dole. Takovými zápasy získáváme zkušenosti a posouvají nás dále. Soupeř nezískal body zadarmo a musel předvést zlepšený výkon v poslední třetině zápasu, aby neodjel domů z prázdnou.

 

109