1.FC Žamberk | Sedmé kolo krajského přeboru mladší přípravky 15.10.2022
6233
single,single-post,postid-6233,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

24 Říj Sedmé kolo krajského přeboru mladší přípravky 15.10.2022

V posledním kole podzimní části soutěže jsme zajížděli na hřiště týmu Pardubiček. Los nám tentokrát přidělil domácí SK Pardubičky, FK Českou Třebovou a FK Letohrad.

Žlutý tým

soupiska: Nathalie Blechová, Jakub Gažák, David Kalous, Patrik Kořán, Matěj Krátký, Eliáš Plundra, Samuel Skucius, Nikolaš Šroler

1. FC Žamberk vs SK Pardubičky 3:3 (poločas 1:1)

Zápas s domácím týmem byl velmi vyrovnaný. Herně jsme na tom byli o trochu lépe a třikrát jsme vedli a soupeř musel dotahovat, bohužel jsme mu to dovolili. První gól zápasu přišel po zhruba pěti minutách hry, když se po kombinační hře před bránou objevil Eli a v zakončení nezaváhal. Na druhé straně našemu brankáři nešťastně vypadl míč z ruky a soupeř vyrovnal. Po poločase zvyšoval na dva jedna Páťa, když vybojoval míč a střelou do šibenice překonal gólmana. Vzápětí jsme protihráčům darovali druhou branku při špatném pozičním bránění rohu. Třetí gól bylo skvělé střídání Eliáše, který naskočil do hry a okamžitě dostal průnikovou přihrávku za obranu a střelou k tyči zvýšil na 3:2. Minutu před koncem přišla třetí zbytečná chyba při naší rozehrávce od brány a naší zbrklou hrou jsme se připravili o výhru.

střelci: Eliáš Plundra 2, Patrik Kořán

1. FC Žamberk vs FK Česká Třebová 5:1 (poločas 4:1)

Druhý zápas zvládli naši hráči na jedničku a na hře byla vidět bojovnost a chuť soupeře porazit. Sam, Niky a Páťa tvořili skvěle sehranou trojici v obraně a soupeř měl velké problémy s hrou dopředu. Protihráči si i tak vypracovali pár šancí, ale výborně chytající Matěj Krátký míč za své záda odmítal pustit. Nejprve se prosadil Kuba po nahrávce z nepřímého kopu. Poté se během chvíle třikrát prosadil Eli při napadání rozehrávky a konečně jsme po dlouhé době dali branku z rohu, když Eliáše našel svým kopem Niky. Soupeř ze svých tří šancí proměnil jenom jednu, nedal penaltu a my zaslouženě vyhráli.

střelci: Eliáš Plundra 4, Jakub Gažák

1. FC Žamberk vs FK Letohrad 3:5 (poločas 3:0)

Třetí zápas byl ukázkou toho, že se ve fotbale může stát cokoliv.

Do branky se postavil Niky a Matěj se posunul dopředu. Děti trochu vypadli z tempa z předchozího utkání ale i tak jsme měli na hřišti převahu a dostali se do vedení. Po centru Matěje z pravé strany se prosadil Patrik, stejný gól dal i Kuba po centru Sama a třetí přidal Eli po souhře Niky – Natálka – Eliáš. Letohrad měl pár šancí, ale vše likvidoval Niky v brance. Pak ovšem přišel druhý poločas, kdy se hra úplně otočila, soupeř nás začal napadat, my kompletně vypadli ze hry a jen přihlíželi, co se kolem děje. Kluci z Letohradu zaslouží velký obdiv, kdy po dvou prohraných zápasech a za stavu 3:0 nic nevzdali a bojovali až do konce, což se jim vyplatilo.

Modrý tým

soupiska: Mikuláš Diblík, Aleš Hájek, Matyáš Jäger, Nela Kalousová, Václav Leksa, Aleš Mihulka, David Pelikovský, Vojtěch Pelikovský, Tobias Táborský, Kryštof Ulrich

1. FC Žamberk vs SK Pardubičky 6:4

střelci: Aleš Hájek 2, Kryštof Ulrich, David Pelikovský, Tobias Táborský, Nela Kalousová

1. FC Žamberk vs FK Česká Třebová 2:7

střelci: Aleš Hájek, Tobias Táborský

1. FC Žamberk vs FK Letohrad 0:1