1.FC Žamberk | Dorost – jarní příprava
6489
single,single-post,postid-6489,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

20 Bře Dorost – jarní příprava

Příprava našich dorostenců proběhla výhradně na domácí umělé trávě v Žamberku, kdy naše hráče doplňují při trénincích hráči dorostu z Dlouhoňovic a hráči Jiskry 2008, kteří tvoří s naším týmem souklubí.

Tréninková účast našich dorostenců není úplně k naší spokojenosti, ale postupně se zlepšuje a doufáme, že i zbytek hráčů se přidá ke zdravému jádru. Bohužel účast Jiskry 2008 nemá zatím moc zlepšující tendenci a spolehnout se můžeme pouze na dva hráče, zbytek je vždy loterie.

Máš tým bohužel opustil (dočasně) Jakub Kudlačík, který chce vyzkoušet vyšší dorosteneckou soutěž v Moravanech, kde i trénuje při studium. Toto citelné oslabení se pokusíme nahradit Tomášem Dytrtem, který by měl k nám přestoupit z Orlicka a určitě má potenciál náš tým posílit.

V přípravě jsme sehráli 3 přípravné zápasy:

Lanškroun – Žamberk  5:1 (4:0)  gól: Jáchym Tobiáš
S absencí třech hráčů jsme se soupeřem hrající vyšší soutěž byli v roli bránícího týmu, který se snažil pouze narušovat fotbalové akce soupeře. Soupeř se lépe pohyboval a byl fotbalovější a dost výrazně nás přehrál.

Letohrad – Žamberk  8:2 (2:1)  góly: Martin Tinka, Jan Ptáček
Na tento zápas jsme se sešli v plném složení a naopak jsme museli řešit, jak protočit 19 hráčů. Na první poločas jsme nasadili silnější sestavu a se soupeřem jsme sehráli vyrovnanou partii. V poli měl soupeř lehkou převahu, ale na šance jsme byli možná i nebezpečnější.
Druhý poločas jsme dali prostor i dalším hráčům a 7 změn v týmu mělo na hru očekávaný dopad. Navíc do branky zamířil hráč z pole (druhý brankář nebyl) a soupeř tuto slabinu brzo odhalil a střelami nešetřil.

Rudoltice – Žamberk  2:8 (1:6)  góly: 4x Martin Tinka, 2x Ondra Veselý, Jakub Dzura,
Robin Kos

Se soupeřem, který s námi společně okupuje chvost naší skupiny jsme začali dobře a první poločas jsme soupeře „sfoukli“ pohybem i fotbalovosti. Převaha byla na našich kopačkách a jenom slabší střelecká produktivita soupeře ochránila od desítky už v prvním poločase. Do druhého poločasu jsme prohodili několik hráčů na pozicích k hledání dalších možných variant, ale kvalitu první půlky se nám udržet nepovedlo. Přesto naši hráči hru kontrolovali, ale kvalita mezihry už nebyla tak dobrá.

 

Do jarní části nemáme přehnané ambice, vzhledem k velikosti kádru a absenci hráčů dorazových ročníků (2004,2005) budeme muset bojovat často se staršími hráči, ale určitě chceme předvádět odvážnější hru směrem dopředu, být odvážnější jeden na jednoho. Všechny soupeře chceme potrápit a pokud nám to přinese nějaké body, určitě se zvedne i naše sebevědomí. Bude záležet i na docházce hráčů, protože v našem početním stavu bude každá absence citelná.

126