1.FC Žamberk | 1. FC Žamberk – Přelouč 5:2
6700
single,single-post,postid-6700,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

05 Čer 1. FC Žamberk – Přelouč 5:2

V úvodu domácího utkání proti Přelouči si pro nás přichystal dvě slabé chvilky náš brankář. Nejprve ve čtvrté minutě podcenil střelu, která se odrazila od tyče zpět do hřiště, a nekrytý hráč hostů pohodlně skóroval. V minutě deváté pak špatně vyhodnotil nákop hostů za obranu, nevyběhl, čímž umožnil útočníkovi hostí volný balon dostihnout a vstřelit druhý gól soupeře. Tento dvougólový šok námi otřásl a těžko jsme se dostávali zpět do hry. K zlepšenému výkonu nás probudil J. Černý a jeho šance, sice neproměněná, po chybě hostující obrany. Zpřesnili jsme a zklidnili hru a v 17. minutě se J. Černý dokázal prosadit a po kolmici za obranu vstřelil kontaktní branku. Ještě veseleji bylo o pár minut později, kdy z brejku vyrovnal opět J. Černý. Zbytek prvního poločasu se odehrál ve středu hřiště bez větších šancí. Parádní vstup do druhého poločasu se nám povedl zásluhou krásné akce, na jejímž konci se před brankářem hostí ocitl J. Černý a završil svůj hattrick. Tento gól nás uklidnil a precizní obranou jsme hosty nepouštěli k ohrožení naší branky. Naopak jsme si v 57. minutě vytvořili dvoubrankové vedení, když tečovaný centr po trestném kopu propadl až za záda hostujícího brankáře. Pod dojmem dvoubrankové ztráty se hosté vrhli do útoku a záhy si připravili dvě velké šance na vstřelení kontaktního gólu. První po chycené malé domů a nepřímém kopu z hranice malého vápna, který však hosté absolutně nezvládli a naši branku ani neohrozili. Druhou pak po faulu v našem pokutovém území a pokutovém kopu, ten ale hostující hráč nasměroval pouze do břevna. Tyto momenty hosty zlomili a utkání se dohrávalo v naší režii, kdy jsme si dokázali vypracovat několik jasných šancí, proměnili jsme až poslední z nich, to T. Ander pečetil svou brankou na konečných 5:2. Kluci opět zaslouží pochvalu za předvedený výkon a otočení výsledku v náš prospěch.