1.FC Žamberk | Čtrnácté kolo krajského přeboru mladší přípravky 27.5.2023
6703
single,single-post,postid-6703,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

06 Čer Čtrnácté kolo krajského přeboru mladší přípravky 27.5.2023

Poslední kolo soutěže se odehrálo ve Vysokém Mýtu, kam jsme zavítali společně s týmy z České Třebové a Svitav.

„Žlutý tým“ skupina A

sestava: David Bříza, Patrik Kořán, Matěj Krátký (B), Vojtěch Pelikovký, David Pelikovský, Eliáš Plundra, Samuel Skucius, Tobias Táborský

1.FC Žamberk vs SK Svitavy 8:0 (poločas 5:0)

V prvním zápase jsme se postavili proti týmu ze Svitav, který nás na jaře dvakrát porazil a my tak měli co vracet, což se podařilo. Nutno zmínit, že soupeř byl ve značně oslabené sestavě, to ovšem nesnižuje výkon našich dětí, které makali na sto procent a ze zajištěné obrany až po produktivní útok nedovolili protihráčům skoro nic. Svitavy si vytvořili jen pár akcí, které s přehledem likvidovala naše obrana, případně zasáhl Matěj v bráně. Konečně se nám začalo herně dařit a předváděli jsme krásné kombinační akce. K vidění byli i super samostatné akce, jako gól Dády Pelikovského, který si zkušeně obehrál dva protihráče a přízemní střelou zakončil. Málem jsme dokonce pokořili hranici deseti gólů, ovšem dvě Samovi střeli nenašli svůj cíl, když nejprve napálil břevno a poté míč skončil na tyči.

střelci: Tobias Táborský 2, Vojtěch Pelikovký 2, Eliáš Plundra 2, David Pelikovský, Samuel Skucius,

1.FC Žamberk vs FK Česká Třebová 5:3 (poločas 2:1)

V dalším zápase jsme tento rok poprvé narazili na dobře hrající Českou Třebovou, s kterou jsme sehráli velmi vyrovnané utkání. Udrželi jsme si formu z předchozího střetu a po v rychlém tempu hrajícím úvodu se prosadil Eliáš z dorážky a Patrik prudkou střelou do šibenice. Do druhého poločasu jsme šli s náskokem jedné branky. Jednu jsme přidali, ale dvě obdrželi po krásných akcích soupeře a tak byl pět minut před koncem stav nerozhodný. Šťastnější jsme nakonec byli přece jen my, když vzal vše do svých rukou Samuel a dvěma góly nedal soupeři šanci.

střelci: Samuel Skucius 3, Eliáš Plundra, Patrik Kořán

1.FC Žamberk vs SK Vysoké Mýto 2:6 (poločas 2:1)

Poslední zápas s domácím Mýtem byl velmi atraktivní jak pro diváky, tak pro hráče. Zápas byl v režii domácích, kteří nás velmi tlačili, což nás stálo spousty sil. První poločas jsme však zvládli na výbornou a herně se soupeři přinejmenším vyrovnali. Skvěle jsme bránili a jen jedna nepozornost nás stála obdrženou branku. My jsme ale dvě díky samostatným akcím Sama dali a poločas tak vyhráli 2:1. Do toho druhého jsme však nastoupili po předchozím skoro nepřetržitém bránění velmi oslabení, čehož soupeř využil, přehrával nás a nasypal pět branek.

střelci: Samuel Skucius 2

Klukům patří pochvala za přístup ke všem třem zápasům a po trochu nevydařeném jaru jsme konečně předvedli hru, kterou umíme.

„Modrý tým“ skupina B

sestava: Mikuláš Diblík, Aleš Hájek, Matyáš Jäger, Nela Kalousová, Hynek Kostelecký, Václav Leksa, Aleš Mihulka, Lukáš Musil, Kryštof Ulrych

1.FC Žamberk vs SK Svitavy 7:10

střelci: Kryštof Ulrych 3, Mikuláš Diblík 2, Aleš Hájek, Lukáš Musil

1.FC Žamberk vs FK Česká Třebová 3:6

střelci: Mikuláš Diblík 2, Aleš Hájek

1.FC Žamberk vs SK Vysoké Mýto 1:10

střelci: Mikuláš Diblík