single,single-post,postid-5173,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

15 Kvě DOROST – Další ztráta, tentokrát v Proseči

Proseč : Žamberk 5:1 (4:1)

Branky: Svoboda 2x, Beránek 2x, Romportl – Tinka

Další ztráta, tentokrát v Proseči, po velice slabém výkonu. Bohužel si tato sezóna vybírá daň menšího kádru a to dopadá na naše výsledky. V zápase jsme byli oslabeni hned o pět hráčů, z nichž tři, kteří za normální situace hrají klíčovou roli v naší sestavě. Z důvodu absence těchto hráčů jsme byli nuceni požádat i dva hráče ze starších žáků, aby se k nám připojili, jinak bychom nepostavili ani základní jedenáctku.

Bohužel i přes fakt, že jsme nastupovali proti týmu z dolní části tabulky, jsme nedokázali dnes konkurovat. Herně jsme během celého zápasu nedokázali pořádně dostat míč pod naši kontrolu. Objektivně musíme uznat, že soupeř byl dnes lepší a že nás jak fyzicky, tak fotbalově přehrál. V prvním poločase jsme dostali dva rychlé góly, na které jsme ještě v rychlosti dokázali zareagovat trefou našeho útočníka Martina Tinky. Poté ale už byl zápas v režii Proseče a v podstatě nás k ničemu pořádnému nepustil, do poločasu dal ještě dvě další branky. Na konci prvního poločasu po souboji s brankářem se nám ještě nešťastně zranil náš útočník Martin Tinka, který bude pravděpodobně na nějakou dobu chybět, což je pro nás další velká ztráta.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s přeskupením a nadšením vývoj zápasu ještě zdramatizovat, ale bohužel ani fotbalově, ani fyzicky už jsme na to neměli. Musím smeknout před některými hráči, kteří i přes nelichotivý vývoj jarní části sezóny mají stále obří chuť hrát a výsledek zlomit. Druhý poločas moc šancí nenabídl a hosté zvýšili skóre na konečných 5:1. Ke konci zápasu ještě musel ze hřiště náš obránce Dominik Gottwald, který měl problém s křečemi.

Je to pro nás velice náročné období, když každý zápas musíme sčítat absence a hrát v tak úzkém kádru. Věřím ale, že kluci mají stále co nabídnout a že ve zbytku sezóny do toho dáme všechno a zkusíme ještě něco uhrát. #zažamberk

Jirka Bartoš – Dominik Gottwal, Kuba Kudlačík, Ondra Veselý, Matouš Nýdl – Robin Kos, Ruda Toman, Matěj Dušek, Martin Václavek – Martin Tinka (46. Jára Masopust), Kryštof Hájek

Trenér: Mikuláš Cvik