1.FC Žamberk | DOROST – drtivá prohra v Jablonném
5239
single,single-post,postid-5239,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

30 Kvě DOROST – drtivá prohra v Jablonném

Jablonné nad Orlicí : Žamberk 6:0 (0:0)

Bohužel zápas v Jablonném nenabídl pouze drtivý fotbalový výkon domácích hráčů ale i obří ztrátu dalších hráčů.

Do dnešního zápasu jsme opět nastupovali výrazně oslabeni, z důvodů přetrvávajících zranění. Zápas byl ovlivněn bohužel dalšími zraněními našich hráčů. V 10. minutě po nešťastném souboji Lukáš Jedlička blbě dopadl a zlomil klíční kost. Tudíž jsme museli reagovat, vystřídat a především se postarat o zraněného, pro které vyrážela sanitka. U čekání na příjezd sanitky si ve 32. minutě náš brankář po výskoku blbě došlápl a přetrhal si vazy v kotníku. Tudíž jsme sanitku naplnili i druhým hráčem. Především velké poděkování patří pořadatelům z Jablonného, kteří se skvěle postarali o zraněné hráče. Zpátky k výkonu, po druhém zranění se musel brankářského řemesla chytnou náš stoper Ondra Veselý a do hry šel poslední možný střídající Jára Masopust. Zbytek prvního poločasu se nesl spíše v takovém chaotickém duchu, který měl spousty nepřesností z obou stran. Ač domácí měli větší převahu, k žádné větší šanci se nedostali a my jsme do kabin mohli jít s nadějí bodového zisku.

Do druhého poločasu jsme šli především s tím, že budeme trpělivě bránit a čekat na moment, kdy bychom mohli využít protiútoku. Bohužel se v druhém poločase ukázala velká kvalita domácích a v 51. minutě odšpuntovali gólostroj. Vývoj druhého poločasu jsme si dokázali alespoň trochu oživit, kdy jsme dokázali hrozit právě z již zmíněných protiútoků. Především Robin Kos byl velice aktivní dopředu a v 73. minutě běžel sám na bránu, bohužel brankář domácích předvedl výtečný zákrok. Následující minuty už jsme zápas chtěli spíše dohrát se ctí a především tak, aby se nezranil další člen našeho týmu.

Výsledek 6:0 je nemilosrdný, ale v takovém zápase si člověk uvědomí, že jsou daleko důležitější věci než je výhra. Tímto bych chtěl popřát klukům brzké uzdravení. Druhá stránka dnešního výkonu je ta, že i po takovém průběhu se kluci nevzdali a snažili se bojovat až do úplného konce, za to jim patří velký dík. Následující týden by se nám mělo vrátit pár hráčů z marodky, tak bychom rádi konečně urvali body. #zažamberk

Jirka Bartoš (32. Jára Masopust) – Ondra Veselý, Lukáš Jedlička (10. Martin Václavek), Matouš Nýdl, Ruda Toman – Kuba Kudlačík, Vojta Cvik, Matěj Dušek, Robin Kos – Kryštof Hájek, Honza Bureš

Trenér: Mikuláš Cvik