1.FC Žamberk | Těsná prohra na hřišti Proseče
single,single-post,postid-6835,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Sestava: Vítek – Molnár, Stejskal, Veselý – Franke, Jírů (79´Brebis) – Kotyza (66´Kmoch), Huška P.(66´Chládek), Derka – Bartoš, Chlumecký

Střely na branku  7:2

Střely mimo 5:5

Rohy 8:2

Los nás na úvod soutěže poslal na hřiště velice těžkého soupeře, vítěze minulého ročníku 1.A třídy Proseče. Kvalita byla znát hned od úvodních minut a David Vítek v naší brance musel vytáhnout dva parádní zákroky, abychom v úvodních pěti minutách utkání neinkasovali. Byli jsme to ale my, kteří udeřili na druhé straně jako první, když přetažený centr Tomáše Kotyzy vrátil Filip Bartoš před branku na zcela volného Tomáše Chlumeckého, který nás první střelou mezi tyče v nové sezoně poslal do vedení 0:1 . S tím se však domácí nechtěli smířit a postupně zvyšovali na malém hřišti tlak, který po našem nedůrazu ve 24´zužitkovali a parádní střelou Mareše z poza šestnáctky srovnali skóre 1:1. I v dalších minutách měli domácí více ze hry a tak ve 42´minutě po centru z levé strany neměl Klíma problém uklidit míč do sítě a otočit na 2:1. Hned po změně stran udělal chybu brankář David Vítek,  po které na domácího útočníka zívala prázdná branka, ale tak váhal se zakončením, až mu míč skvělým zákrokem ukopl dobíhající Kuba Stejskal. Tento moment nás konečně probudil a začali jsme udávat tempo hry my. Přeskupili jsme řady, oživili hru střídáním, ale šance Davida Derky, Petra Chládka a v 90´ani ta největší v podání Tomáše Chlumeckého v brance neskončily. Radost z vítězství si tak na startu soutěže užili domácí.

Hodnocení trenéra:

První poločas jsme byli zřejmě ještě v autobuse, domácí byli všude dřív a zaslouženě se ujali vedení. Ve druhém pak kluci zlepšili pohyb i důraz v soubojích a sami sobě tak ukázali směr do dalších zápasů.