1.FC Žamberk | Porážka na hřišti divizní rezervy
single,single-post,postid-6908,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

10 Zář Porážka na hřišti divizní rezervy

Ústí nad Orlicí B – 1.FC Žamberk     3:1 (1:0)

Branka – M. Cvik 85´

Sestava: Vítek – Kotyza, Stejskal, Molnár, Veselý – Kmoch (67´Chládek), Jírů – Bartoš (81´Hernych), Rudolecký (81´Brebis), Derka (46´ Chlumecký) – Cvik

V úvodu utkání domácí hrozili především po stranách kde operovali Faltus respektive Tchanturia a v 7´se prvně jmenovaný prosadil na zadní tyči právě po centru Tchanturii 1:0. V následujících minutách sice měli míč častěji na kopačkách domácí, ale dařilo se nám hráče vytlačovat mimo pokutové území a kromě několika rohů jsme Jiskru do šancí nepouštěli a naopak se snažili vyrážet do rychlých protiútoků. Po jednom z nich se už už dostával do šance Miky Cvik, ale domácí stoper mu cestu za gólem na poslední chvíli zkřížil. Na druhé straně se pak ve 30 minutě opět připomněl Paata Tchanturia, když se před vápnem hezky uvolnil a jeho parádní střelu konečkami prstů neméně pohledným zákrokem vytěsnil David Vítek na břevno a následná dorážka šla mimo. Ve 35´mohlo být srovnáno, když po krásném centru Jardy Jírů hlavičkoval z malého vápna M. Cvik na zadní tyč, ale bohužel pro nás míč svatyni domácích těsně minul. Ve druhém poločase jsme chtěli zvýšit aktivitu směrem dopředu a tlačit se do šancí, byly to ale opět domácí, kteří výborně hrajícím Faltusem zvýšili v 62´na 2:0. Naše snaha s výsledkem ještě něco udělat dávala větší prostor domácím útočníkům k rychlým výpadům. Po jednom z nich následoval roh, míč se odrazil ke Krátkému a ten propálil vše co mu stálo v cestě 3:0. V závěrečné desetiminutovce se nám podařilo zásluhou Mikyho Cvika už pouze korigovat na konečných 3:1.

Na hřišti značně posílené Ústecké rezervy jsme bojovali až do závěrečného hvizdu, ale dnes byla velká kvalita na domácí straně nad naše síly. Kluci přesto zaslouží za výkon pochvalu a je jen otázkou času kdy se dostaví i výsledky.