1.FC Žamberk | Hořká porážka A týmu v Moravské Třebové
single,single-post,postid-7042,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

09 Říj Hořká porážka A týmu v Moravské Třebové

SKP Slovan Moravská Třebová – 1.FC Žamberk    2:1

Branka: 55´ Filip Kořán

Sestava : Vítek – Kotyza, Stejskal (88´Huška), Molnár – Bartoš, Jírů, Veselý, Brebis (63´Kmoch), Derka (83´Trejtnar) – Cvik (78´Chládek), Kořán (63´Chlumecký)

Úvod utkání patřil domácím, kteří nám ukázali v jakém že tempu se bude utkání odehrávat. Byly z toho však jen dva rohy a centry za strany, se kterými si naše obrana bez problému poradila. První vážná situace se tak odehrála v 10´ kdy se domácí Kolář hezky uvolnil jeden na jednoho, předložil přihrávku pod sebe na malé vápno volnému Lexmanovi a ten z první trefil tyč svatyně Davida Vítka. Jak se později ukázalo, byla to v prvním poločase jediná střela na branku, kterou přítomní diváci viděli. Hrálo se ale v rychlém tempu a o vzruch před oběma brankami nebylo nouze. Byly to však především centry ze stran, kam pozorné obrany obou mužstev hráče vytláčely a včetně pozorných brankářů si s nimi poradily. Začátek druhé půle se nesl ve stejném duchu, ale přeci jen začaly přicházet šance. V 50´minutě si na dlouhý balon za obranu naběhl Filip Kořán, předložil ho na velké vápno debutantovi v základní sestavě Aleši Brebisovi a ten utaženou střelou těsně minul tyč domácí branky. Na druhé straně nám zatrnulo v 53´kdy domácí kapitán Bubela hezky sklepl centrovaný míč Lexmanovi a ten z voleje napálil míč vedle naší branky. V 55´pak přišla první gólová situace zápasu, to když Miky Cvik udržel ve střenu hřiště míč, otočil se s ním a předložil parádní přihrávku Filipu Kořánovi mezi beky, ten si s nabídkou poradil lobem alá Poborský  0:1. V následující minutách jsme kontrolovali hru a měli dobrou možnost vstřelit druhou branku dobře hrajícím Brebisem, to se ale nestalo a tak přišly chvíle domácích.. Od 70´jsme se zřejmě z obavy o výsledek zatáhli až příliš hluboko do defenzivy a začaly se počítat pouze šance domácích. Především Lexman a Lexmaul nám zatápěli. Naše obrana v čele s vynikajícím Davidem Vítkem však pracovala skvěle. Bohužel pro nás jen do 83´ kdy David vytáhl parádním zákrokem jistý gól domácímu Václavkovi, následný nedůrazný odkop našel pouze kopačku Lexmaula a ten uklidil míč na zadní tyč 1:1.  Když už to vypadalo na dělbu bodů, tak v 88´přišla druhá žlutá a následně červená pro Ondru Veselého, v téže minutě se navíc nepříjemně zranil Kuba Stejskal, kdy po souboji s útočníkem domácích mu vyskočilo rameno a musel také hřiště opustit. V tu chvíli se nám rozpadla celá obrana jako domeček z karet. V 92´pak přišel pro nás krutý moment, když se po nedorozumění naší obrany zmocnil míče opět Lexmaul a stal se domácím hrdinou 2:1. Nám zbyly pouze oči pro pláč, 2 zranění a jeden vykartovaný…

Do 70´výborný  kolektivní výkon, za který zaslouží hráči pochvalu. Fotbal se ale hraje minimálně 90´ což nám domácí názorně ukázali. Pro nás je to sice krutá porážka na hřišti soupeře, který ještě v minulé sezoně hrál KP, ale skvělá zkušenost, ze které se můžeme do dalších zápasů poučit a především naše mladé hráče může posunout ve fotbalovém vývoji.